Projekt Společné technické školky
Projekt Společné technické školky
21.01.2020 09:51Moderný manažment v materských školách II.
Ukáž mi moje mesto
16.12.2019 12:50Moderný manažment v materských školách II.
16.12.2019 12:38"MODERNÝ MANAŽMENT V MATERSKÝCH ŠKOLÁCH"
Mesto Martin sa rozhodlo vytvoriť konzorcium a spojiť všetkých 10 mestských materských škôl a spoločne všetkým vytvoriť možnosť ďalšieho vzdelávania, rozšírenia vedomostí, schopností a zručností, získania inovatívnych prístupov a nadviazania partnerstva v zahraničí s cieľom skvalitnenia výchovy a vzdelávania v materských školách a zatraktívnenia učiteľského povolania.
Prostredníctvom programu ERASMUS+ chceme prispieť k zvýšeniu kvality výchovy a vzdelávania v materských školách v Európe. Účasť na plánovaných aktivitách, na ktorých sa naši pedagógovia stretnú s pedagógmi z iných krajín poskytne príležitosť na vzájomné sa obohatenie skúsenosťami, pomôže rozvíjať odborné schopnosti a dá možnosť spolupráce s pedagógmi v Európe.
Ciele projektu:
1. Získať informácie, vedomosti, skúsenosti pozorovaním (job shadowing) výchovno-vzdelávacieho procesu v materských školách v partnerskom meste Hoogeveen v Holandsku.
2. Porovnať vzdelávacie systémy v Českej republike a v Holandsku, diskutovať s pedagógmi a vedením materskej školy v Holandsku o problematike predprimárneho vzdelávania.
3. Získať inovatívne metódy práce s deťmi predškolského veku, formy práce, moderné prístupy vo vzdelávaní, moderné metódy hodnotenia (evalvácia materskej školy), komunikácie a spolupráce s rodičmi.
4. Zlepšiť úroveň manažérskych kompetencií a zručností účastníkov vo vzťahu k riadeniu školy a spolupráce s rodičmi a tým modernizovať a zvýšiť kvalitu poskytovanej výchovy a vzdelávania v mestských materských školách.
5. Získať skúsenosti a informácie so vzdelávaním a výchovou detí pochádzajúcich z iného ako domáceho prostredia (migranti, cudzinci, deti z iných kultúr a sociálne a ekonomicky slabého prostredia) aj vzhľadom na skutočnosť, že detí z tohto prostredia v jednotlivých krajinách pribúda.
6. Zatraktívniť učiteľské povolanie a zabrániť vzniku syndrómu "vyhorenia" u pedagógov.
7. Nadviazať spoluprácu a partnerstvo s pedagógmi v zahraničí.
Z hľadiska prínosu umožní projekt zaviesť do edukačného procesu v predprimárnom vzdelávaní nové metódy a formy práce, príklady dobrej praxe, zvýši motiváciu pedagógov a profesionalitu výkonu učiteľov, zvýši konkurencieschopnosť materských škôl a prispeje k zviditeľneniu Európskej únie a programu Erasmus+.
Spolupráca MŠ
"ZDRAVÝ CHRBÁTIK"
Naša materská škola sa zapojila do projektu Zdravý chrbátik. Program sa realizuje v predškolských triedach v spolupráci s Občianskym združením Za zdravší život. Cieľom projektu je pozitívne a hravou formou naštartovať u detí predškolského veku chuť cvičiť, vybudovať v nich pozitívny vzťah k cvičebným pomôckam, zamerať sa na komplexné posilnenie ich chrbtice.
"CESTOU _ NECESTOU" (dopravná výchova)
Cieľom dopravnej výchovy v MŠ je:
- pripraviť deti na budúci samostatný a zodpovedný pohyb v cestnej premávke v súlade s etickými princípmi,
- v praktických situáciách uplatňovať zásady bezpečného správania sa v cestnej premávke podľa všeobecne záväzných právnych predpisov v role chodca, spolujazdca, kolobežkára, cyklistu, korčuliara, cestujúceho v hromadnej doprave i potenciálneho vodiča motorového vozidla.
Výchovno–športovo-zábavné podujatie pre deti s cieľom nadobudnúť poznatky, zručnosti a základné informácie o pravidlách cestnej premávky a získať tak svoj prvý detský vodičský preukaz - VODIČÁK.
"KAMARÁT AX"
Nemocnica u medvedíka je projekt určený pre naše deti 5-6 ročné
Hlavným cieľom je pomôcť deťom zbaviť sa strachu z lekárov. V úlohe pacientov vystupujú plyšové hračky – medvedici, ktoré si naše deti prinesú do MŠ a oni, ako ich rodičia povedia doktorom, ktorých predstavujú medici, čo trápi ich miláčikov.
Druhým cieľom je umožniť študentom medicíny, aby sa naučili lepšie komunikovať s detským pacientom, získať si jeho dôveru, a tak lepšie a rýchlejšie určiť diagnózu, aby dieťa nebolo, ak to nie je nevyhnutné, zbytočne traumatizované zdĺhavými vyšetreniami a liečbou.
"POĎME DETI BAVIŤ POHYBOM" - hlavnou úlohou je pravidelne športovať - behať, skákať, hádzať a zlepšiť si tak pohybové schopnosti a zručnosti. Cieľom projektu je viesť deti k pohybu aktívnym a hravým spôsobom.
Projekt realizuje Mestský hádzanársky klub Martin v spolupráci s mestom Martin a s Centrom voľného času Kamarát. Zámer projektu je umožniť deťom pravidelne rozvíjať svoje všeobecné pohybové schopnosti a zručnosti, podporiť ich súťaživosť a v spolupráci s rodičmi ich nesmerovať k zdravému spôsobu života.